آمپر الگوی موفقی در اکوسیستم نوآوری کشور است

کیوسک خبر: صفاری‌نیا: مهندس مهدی صفاری‌نیا،رئیس پارک فناوری پردیس و مهدی عظیمیان، مدیر کارخانه نوآوری آزادی از کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر بازدید کردند.

 در این بازدید پرویز کرمی مدیرعامل کارخانه نوآوری آمپر بابیان اینکه هلدینگ رایزکو در راستای مسئولیت اجتماعی و نیز دور نماندن از چرخه تولید فناورانه و نوآورانه اقدام به تاسیس این کارخانه نوآوری کرده است کرمی در خصوص معرفی استارتاپ­ها و حمایت آن‌ها از مرحله ایده، شتابدهی، منتورینگ تا ورود به بازار، و نیز توانمندی‌ها و دستاوردهای سه شتابدهنده مستقر در کارخانه نوآوری آمپر و استارتاپ‌­های زیرمجموعه در حوزه فناوری‌های نرم، سلامت و امنیت غذایی و هوشمند سازی خودرو و ایجاد محیطی پویا به‌منظور جذب و نگهداشت نیروی انسانی نخبه ، خلاق و فارغ‌التحصیلان دانشگاه­ها و در راستای کمک به تولید کسب‌وکارهای نوآورانه پرداخت. همچنین مدیران سه شتابدهنده آمپر چنج، آمپر درایو و آمپر لایف در این نشست گزارشی از کارهای خود ارائه کردند.

استارتاپ هزاره سوم، فعال در حوزه بیمه، استارتاپ نانو پیشگامان سهند فعال در حوزه خوراک دام کامل و سوپر جاذب، استارتاپ ژیکال و برستومد در حوزه پزشکی و درمان و نیز استارتاپ‌های اسمارت اینجکشن و استارتاپ­‌های حوزه هوشمند سازی خودرو ازجمله فعالیت سه شتاب‌دهند مستقر در این مجموعه آمپر امروز موفق به ارائه توانمندی‌های خود شده و به بیان دغدغه‌های و چالش‌های خود پرداختند.

 

در ادامه مهدی اکبرشاهی، مدیر شتابدهنده آمپر درایو ضمن ارائه حوزه‌های فعالیت و معرفی توانمندی‌های این شتابدهنده به شکل‌دهی به فب­لب تخصصی در حوزه هوشمند سازی خودرو در کارخانه نوآوری آمپر اشاره و از امکان حمایت‌های معاونت علمی را خواستار شد.

مهدی صفاریان ضمن استقبال از فعالیت‌های صورت گرفته در کارخانه نوآوری آمپر گفت: مجموعه آمپر حوزه‌هایی را در دست گرفته که کمتر مجموعه‌‌های شتابدهنده و نوآوری دیگری روی آن‌ها تمرکز دارند. ما در حوزه‌ خودرو در کشور نیازمند به توسعه و نفوذ این مجموعه‌های نوآور داریم. با توجه به حجم بزرگ این صنعت کارخانه نوآوری آمپر می‌تواند برای سایرین الگوساز باشد. البته که دو حوزه سلامت و صنایع خلاق هم بسیار ارزشمند است. توجه بالای کارخانه آمپر به بازار در تمامی حوزه‌ها، نقطه قوت آمپر است.

 

در ادامه مهدی عظیمیان مدیر کارخانه نوآوری آزادی و معاون پارک پردیس نیز گفت: این روزها خبرهای امیدوارکننده آمپر در اکوسیستم استارتاپی بسیار به گوش می‌رسد و این موضوع باعث ایجاد تصور ذهنی مثبتی از این مجموعه در ذهن‌ها شده است. با توجه به بازدید امروز و شناخت توانمندی‌های مجموعه امیدواری ما نسبت به موفقیت روزافزون این مجموعه بسیار بیشتر شد.

کارخانه نوآوری آمپر می‌تواند به‌عنوان یکی مجموعه‌های نوآور و پیشرو در حوزه صنعت هوشمند سازی خودرو باشد. دو شتابدهنده دیگر این کارخانه نوآوری نیز مجموعه‌های خوبی هستند که امکان توسعه و رشد زیادی دارند. درمجموع اتفاقاتی که در آمپر رقم می‌خورد می‌تواند نقش موثر و مفیدی در زیست‌بوم نوآوری و فناوری کشور داشته باشد و باعث رشد و توسعه اکوسیستم استارتاپی کشور باشد.

 

عظمیان همچنین گفت: ایده‌هایی که امروز در آمپر مشاهده کردیم، ایده‌هایی از جنس نیاز برآمده و چون هلدینگ رایزکو و مجموعه آمپر به بازارهای مختلف آشناست، به دنبال ایده‌هایی رفته و حمایت کرده که بخشی از نیاز بازار را رفع می‌کند و به جرات می‌توان گفت که احتمال شکست این مجموعه‌ها بسیار پایین است و عموما می‌توانند با توجه به حمایتی که دریافت می‌کنند به موفقیت برسند.

 

شایسته یادآوری است کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر در فضایی به وسعت ۱۰هزار متر و در دو سوله مجزا هر سوله دو هزار مترمربع و در سه حوزه حمل‌ونقل ، سلامت و سالمندی ، ای‌تی و اینترنت اشیا و هوش مصنوعی و بیمه با داشتن دفاتر و فضای کار اشتراکی و فب‌لب تخصصی به‌عنوان بازوی نوآوری هلدینگ رایزکو در حال فعالیت هست.