• خانه
  • بین الملل
  • واکنش شرمن به پیشنهاد پامپئو برای مذاکره «بدون پیش‌شرط» با ایران

واکنش شرمن به پیشنهاد پامپئو برای مذاکره «بدون پیش‌شرط» با ایران

رئیس تیم مذاکره‌کننده آمریکا در مذاکرات هسته‌ای ایران در واکنش به پیشنهاد مذاکره بدون پیش‌شرط پامپئو به ایران گفت عکس پوستری ترامپ با رهبر کره شمالی جواب نداد، حالا به دنبال امتحان شانس خود در خصوص ایران هستند.

به گزارش کیوسک خبر،‌ «وندی شرمن» سرپرست تیم مذاکره‌کننده آمریکا در گفت‌وگوهای هسته‌ای ایران و ۱+۵ (آمریکا، انگلیس،‌فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان) در واکنش به اظهارات روز گذشته (یکشنبه) «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص آمادگی آمریکا برای مذاکره «بدون پیش‌شرط» با ایران گفت: «عکس پوستری با (رهبر) کره شمالی چندان نتیجه مطلوبی برای دونالد ترامپ نداشت و به نظر می‌رسد زمان آن رسیده است که شانس خود در خصوص ایران را امتحان کند».

اوایل سال جاری میلادی، دومین نشست ترامپ با «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی بدون پیشرفت و عدم پایبندی واشنگتن به تعهداتش بدون نتیجه به پایان رسید.

«مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا در نشست خبری مشترک با «ایگنازیو کاسیس» وزیر امور خارجه سوئیس در «برن» تأکید کرد که واشنگتن برای مذاکره بدون پیش‌شرط با ایران آمادگی دارد.

پیش از این نیز، «دیوید ایگناتیوس» روزنامه‌نگار و تحلیلگر ارشد آمریکایی طی یادداشتی در روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست»، ضمن انتقاد از سیاست خارجی ترامپ و مقایسه آن با نمایش دلقک گفته بود که ترامپ امیدوار است در این فصل انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا بتواند یک نشست دیگر با «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی برگزار کند و عکس‌های خوش‌نمایی با پرچم‌های دو کشور از او گرفته شود.

واشنگتن‌پست درباره چشم‌انداز مذاکره ایران با آمریکا نوشته بود که ترامپ نباید بر روی داشتن فرصت عکس انداختن با رهبر ایران  حساب کند و همچنین باید مشکل ناشیانه درج نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در فهرست سازمانهای تروریستی خارجی را نیز درنظر بگیرد.

سید «عباس موسوی» سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز در واکنش به اظهارات پامپئو گفت: «برای جمهوری اسلامی بازی با کلمات و بیان اهداف پنهانی در قالب کلمات جدید ملاک عمل نیست.»