افزایش سهم صادرات تجهیزات پزشکی

مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو، یکی از اولویت های حوزه تجهیزات پزشکی در سال ۹۸ را، حذف قوانین و مقررات دست و پاگیر دانست.

به گزارش کیوسک خبر، سید حسین صفوی ، به مهم‌ترین برنامه‌ها و اولویت‌های اداره کل تجهیزات پزشکی در سال جدید اشاره کرد و گفت: یکی از اولویت‌های اداره کل تجهیزات پزشکی در سال ۹۸، حذف قوانین و مقررات دست و پاگیر به منظور تسریع در روند صدور و تمدید مجوز برای تجهیزات و ملزومات پزشکی است.

وی، بر ضرورت استفاده از توان بخش خصوصی در حوزه تجهیزات پزشکی تاکید کرد و افزود: تلاش می‌کنیم در سال جدید، با استفاده از توان بخش خصوصی، سهم صادرات ایران از بازار تجهیزات پزشکی را افزایش دهیم.

صفوی، بر ضرورت ترغیب مراکز درمانی کشور به استفاده از تجهیزات پزشکی تولید داخل تاکید کرد و گفت: یکی از اولویت‌ها و برنامه‌های اداره تجهیزات پزشکی در سال ۹۸، استفاده بیش از پیش مراکز درمانی از تجهیزات پزشکی با کیفیت تولید داخل است.

وی، همچنین به اجرای برنامه ملی بازسازی و به روز رسانی تجهیزات پزشکی سرمایه‌ای در مراکز درمانی کشور اشاره کرد و افزود: این برنامه با هدف کاهش هزینه‌های مراکز درمانی دنبال می‌شود.

مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو، جذب سرمایه و انتقال تکنولوژی ساخت و تولید تجهیزات و ملزومات پزشکی را، یکی دیگر از اولویت‌های این اداره کل در سال جدید دانست و گفت: تلاش می‌کنیم در مسیر اجرای برنامه‌ها، از ظرفیت بخش خصوصی، بیش از پیش استفاده کنیم.