• خانه
  • ورزش
  • جوکوویچ برای نهمین بار فاتح اپن استرالیا شد

جوکوویچ برای نهمین بار فاتح اپن استرالیا شد

کیوسک خبر: تنیسور صربستانی با پیروزی برابر دنیل مدودف جام قهرمانی را در اپن استرالیا بالای سر برد.

در روز پایانی تنیس اپن استرالیا، فینال مردان بین نواک جوکوویچ و دنیل مدودف برگزار شد و تنیسور صربستانی با پیروزی قاطع ۳ بر صفر برای نهمین بار قهرمان این رقابت ها شد.

مرد شماره یک جهان با قدرت بازی را شروع کرد و توانست سه گیم نخست را به خود اختصاص دهد. با این حال مدودف خیلی زود جبران کرد و با پیروزی در سه گیم بعدی نتیجه را ۳ بر ۳ کرد. پس از آن دو تنیسور رقابت نزدیکی داشتند و در امتیاز ۵ بر ۵ برابر شدند. در ادامه تنیسور صربستانی گیم سرو خود را با پیروزی به پایان رساند و توانست با یک بریک با نتیجه ۷ بر ۵ برنده ست اول شود.

مدودف ست دوم را خوب شروع کرد و همان ابتدا بریک کرد اما مرد شماره یک جهان بلافاصله با یک بریک پاسخش را داد و در ادامه توانست گیم سرو خود را با پیروزی به پایان برساند. تنیسور صربستانی در ادامه باز هم بریک کرد تا شرایط خیلی خوبی برای پیروزی در این ست داشته باشد. مدودف بالاخره یک گیم دیگر برد و نتیجه ۴ بر ۲ شد. با این حال او دو گیم بعدی را واگذار کرد و جوکوویچ ۶ بر ۲ پیروز شد تا برای قهرمانی تنها به یک ست دیگر نیاز داشته باشد.

جوکوویچ در ست پایانی مانند ست اول در سه گیم نخست پیروز شد. گیم چهارم به مرد شماره چهار جهان اختصاص یافت اما در ادامه تنیسور صربستانی نتیجه را ۴ بر یک به نفع خود کرد. اشتباه های متعدد مدودف اجازه نداد هرگز از مرد شماره یک جهان پیش بیفتد و جوکوویچ در همه زمینه ها از حریف روس خود برتر بود. مدودف در گیم ششم پیروز شد اما دو گیم بعدی را واگذار کرد و با نتیجه ۶ بر ۲ شکست خورد. نوله در رقابتی که دو ساعت طول کشید توانست فاتح نخستین گرند اسلم سال شود.