• خانه
  • بین الملل
  • هشدار تازه روسیه درباره اقدام تحریک‌آمیز آمریکا علیه دمشق

هشدار تازه روسیه درباره اقدام تحریک‌آمیز آمریکا علیه دمشق

وزارت خارجه روسیه امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، واشنگتن احتمالا با استفاده تحریک‌آمیز از سلاح‌های شیمیایی اقدام به حفظ حضور نظامی خود در سوریه و توجیه تجاوز نظامی احتمالی خود علیه دمشق کند.

به گزارش کیوسک خبر، یک نماینده وزارت خارجه روسیه به روزنامه روسی ایزوستیا گفت: ما امکان اقدامات تحریک آمیز از جانب آمریکا و استفاده از سلاح‌های شیمیایی از سوی این کشور را برای متهم کردن دولت بشار اسد، بعید نمی‌دانیم و معتقدیم آمریکا اقدام به حفظ حضور نظامی غیرقانونی خود در سوریه و توجیه عملیات‌های نظامی احتمالی خود علیه این کشور عضو سازمان ملل کند.

پیشتر غرب دمشق را به حمله شیمیایی به شهر دوما در غوطه شرقی متهم و تهدید به حملات نظامی کرده بود. سازمان کلاه سفیدها نیز تصاویر ویدیویی دروغین از ساکنان شهر دوما از جمله کودکانی منتشر کرد که پزشکان در تلاش برای نجات آنها از آثار مواد سمی هستند تا به نوعی دلیلی برای حمله شیمیایی مذکور ارائه کند.

وزارت خارجه روسیه در آن زمان اعلام کرده بود، هدف از انتشار چنین اخبار و ادعاهایی درباره استفاده ارتش سوریه از این سلاح‌های شیمیایی تبرئه تروریست‌ها و توجیه حملات احتمالی از خارج است.