• خانه
  • علم و دانش
  • حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در «ایران اکسپو» با حمایت بلاعوض صندوق

حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در «ایران اکسپو» با حمایت بلاعوض صندوق

کیوسک خبر: معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری گفت: از شرکت‌های دانش‌بنیان برای حضور در نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران (ایران اکسپو) به طور بلاعوض تا سقف ۱۰ میلیون تومان حمایت می‌شود.

سیاوش ملکی‌فر با اشاره به حضور شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه داخلی و خارجی، اظهار داشت: صندوق نوآوری و شکوفایی در راستای توسعه بازار و فروش شرکت‌های دانش‌بنیان اقدام به حمایت از حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه‌های تخصصی داخلی و خارجی کرده است.

وی گفت: نمایشگاه‌هایی مانند ایران اکسپو که توانمندی‌ها و دستاوردهای فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان را در معرض دید مشتریان بالقوه قرار می‌دهد و بازدیدکنندگان خارجی زیادی نیز دارد، بستر مناسبی برای کمک به توسعه صادرات و همکاری‌های بین‌المللی شرکت‌های دانش‌بنیان محسوب می‌شود. از این رو صندوق با پرداخت بلاعوض ۷۰ درصد هزینه‌های اجاره و ساخت غرفه تا سقف ۱۰ میلیون تومان از حضور شرکت‌های علاقمند در نمایشگاه ایران اکسپو حمایت می‌کند.

ملکی‌فر با تاکید بر اینکه حمایت‌ از توسعه صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی است، افزود: صندوق‌ نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با کمک‌های بلاعوض برای حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه‌های خارجی، اعزام و پذیرش هیات‌های تجاری و همچنین حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه‌های دائمی محصولات ایرانی در سایر کشورها، از توسعه صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت می‌کند.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در عین حال تاکید کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی که تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان را برعهده دارد، خدمات متنوعی در ۴ حوزه تسهیلات، ضمانت‌نامه، مشارکت، سرمایه‌گذاری و توانمندسازی به شرکت‌های دانش‌بنیان ارایه می‌دهد و برخی از دیگر خدمات صندوق نیز از جمله تسهیلات ارزان تولید صنعتی یا سرمایه در گردش می‌تواند پشتیبان شرکت‌های صادراتی باشد.

وی گفت: به منظور کمک هرچه بیشتر صندوق به شرکت‌ها برای توسعه بازار، در سال جاری تا کنون بیش از ۱۰۰ نمایشگاه داخلی و بیش از ۸۰ نمایشگاه معتبر خارجی تحت حمایت صندوق قرار گرفته است. همچنین شرکت‌های دانش‌بنیان علاقمند می‌توانند تا ۷۰ درصد هزینه دریافت استانداردهای صادراتی مورد تایید مانند CE را نیز به طور بلاعوض از صندوق دریافت نمایند.

گفتنی است؛ چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران با عنوان ایران اکسپو ۲۰۱۹ در تاریخ پانزدهم تا هجدهم بهمن ماه در محل نمایشگاه بین‌المللی شهرآفتاب با حضور کشورهای مختلف برگزار می شود.

با توجه به فرامین رهبری، اقتصاد مقاومتی، حمایت از کالای ایرانی و همچنین با هدف افزایش تولید داخلی و ایجاد اشتغال این نمایشگاه برگزار می‌شود.