• خانه
  • علم و دانش
  • معاون علمی و فن آوری رییس جمهوری مطرح کرد: ورود شرکتهای دانش بنیان به تولید فراورده های پروبیوتیک

معاون علمی و فن آوری رییس جمهوری مطرح کرد: ورود شرکتهای دانش بنیان به تولید فراورده های پروبیوتیک

به گزارش کیوسک خبر سورنا ستاری امروز در مراسم رونمایی از ۴ محصول پروبیوتیک که در محل پارک فناوری پردیس با حضور معاون وزیر بهداشت و فرماندار پردیس برگزار شد، گفت: اتفاقات جدیدی در صنعت دارویی رخ داده که حاصل زحمات سازمان غذا و دارو است.

وی با بیان اینکه وجود چنین سازمانی به تولید داروها کمک زیادی می کند، افزود: مشکل بزرگ ما این است که سازمانی همچون سازمان غذا و دارو در حوزه های دیگر مانند هواپیمایی و دامپزشکی و … وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۹۷ درصد داروها بومی سازی شده اند، افزود: اما وقتی به بطن کار می رویم می بینیم که برخی از این داروها مثلا در حوزه دام و طیور بومی سازی نشده اند زیرا ساختار مناسبی برای دریافت تاییدیه های فنی وجود ندارد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: ما امیدواریم همواره اتفاقاتی در صنعت داروسازی رخ دهد زیرا محققان پتانسیل توزیع این داروها را دارند.

وی با بیان اینکه مفتخر هستیم که دو شرکت دانش بنیان در پارک فناوری پردیس به تولید داروهای پروبیوتیک ورود پیدا کرده اند. پروبیوتیک ها یک فیلد جدید هستند که حرفهای زیادی در آینده دارند. باید همواره در صدد باشیم که بازار این محصولات را بدست بیاوریم.

ستاری با بیان اینکه واردات در حوزه پروبیوتیک ها بالا است، گفت: از صنعت پروبیوتیک می توان در بحث لبنیات و صنایع غذایی بهره برد.

به گفته معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در بحث لبنیات و صنایع غذایی وابستگی وحشتناکی به کشورهای دیگر داریم، از این رو لازم است که به این حوزه ورود پیدا کنیم.

وی گفت: اگر به صنایع غذایی با پروبیوتیک ها وارد  شویم می توانیم مانع از واردات در این زمینه شویم.