• خانه
  • علم و دانش
  • ستاری در افتتاحیه بنیاد ملی کارآفرینی محتوای دیجیتال: استارتاپ‌ها از دل زیرزمین‌ها و گاراژها به وجود آمده‌اند

ستاری در افتتاحیه بنیاد ملی کارآفرینی محتوای دیجیتال: استارتاپ‌ها از دل زیرزمین‌ها و گاراژها به وجود آمده‌اند

به گزارش کیوسک خبر ، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور در مراسم فتتاحیه بنیاد ملی کارآفرینی محتوای دیجیتال با بیان این‌که حوزه محتوای دیجیتال حوزه پولسازی است، اظهار کرد: تمام استارتاپ‌ها از گوگل گرفته تا استارتاپهای حوزه حمل و نقل در کشور همه از دل زیرزمین‌ها و گاراژها به وجود آمده‌اند و به تدریج بالا آمده و مسیر توسعه را طی کردند.

وی گفت: اگر امروز در کف بازار عروسک خارجی و نوشت‌افزار خارجی یا البسه چینی فروش می‌رود، شرکت‌ها هستند که دارند می‌بازند و ما در تجاری‌سازی مساله داریم.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور با تاکید بر حمایت از استارتاپ‌ها و شرکت‌های نوآور، اظهار کرد: ما نهمین زبان اینترنتی در دنیا هستیم، در حالی که از نظر جمعیتی کمتریم، ولی دو برابر عرب‌ها تولید محتوا داریم.

وی ادامه داد: وقتی آپارات با زبان فارسی جزو ۱۰۰ سایت برتر دنیا می‌شود، این یک افتخار است و ما اعلام می‌کنیم از شرکت‌ها و استارتاپ‌های حوزه تولید محتوای دیجیتال حمایت می‌کنیم.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور گفت: امروز دیگر نمی‌شود با روش‌های قبلی به نقاط مختلف، معلم بفرستیم یا در دانشگاه‌های خارجی کرسی زبان بگذاریم، چون این فضا دیگر جواب نمی‌دهد و مرزهای دیجیتال و فناوری‌های نوین این فضا را در نوردیده است.